top of page

Rosenhanův experiment

bohnice_low.jpg

Jmenuji se David Rosenhan, jsem psychiatr a s kolegou Joachymem Reichem jsme se rozhodli podniknout v Psychiatrické nemocnici Bohnice zajímavý experiment.

Už v mládí mě fascinovaly případy předstíraných duševních poruch branců vietnamské války. S Joachymem jsme vypozorovali, že jsou branci schopni předstírat symptomy nemocí natolik přesvědčivě, že se dokázali vyhnout vojenské službě. Proto jsme se rozhodli ověřit schopnost psychiatrů rozeznat skutečný stav duševního zdraví pacienta. Joachym předstíral symptomy schizofrenie a na základě toho byl hospitalizován v Psychiatrické nemocnici Bohnice.

Zpočátku nám experiment přinášel zajímavé poznatky. Po 3 týdnech mi ale Joachym zanechal podivnou zprávu a přerušil kontakt.

Rozhodl jsem se ho navštívit. Lékař mě informoval o rapidním zhoršení jeho stavu a při osobním setkání jsem nevěřil svým očím. Joachym byl dezorientovaný, agresivní a nebyl schopný normální komunikace. Nemocniční personál mi předal tašku s jeho osobními věcmi, které mu byly odebrány po přesunu na izolaci.

Pomozte mi zjistit, co se Joachymovi opravdu stalo!

Tým

Trasa

Čas

Tato venkovní úniková hra je určena pro 2 - 5 hráčů. Zabaví se parta přátel, kolegové i rodiny s většími dětmi.

Délka trasy je přibližně 4 km.
Začíná před hlavním vchodem do Psychiatrické nemocnice Bohnice (Mapa zde)

Časová náročnost únikové hry je 1 - 2 hodiny. Záleží hlavně na šikovnosti vašeho týmu.

bottom of page